CO TU ROBIĆ?

  

WODA

W okolicy Słomianego Domku znajdują się 4 Jeziora. Wzdłuż największego, Borzechowskiego Wielkiego, znajduje się niezliczona ilość mniej lub bardziej zagospodarowanych plaż. W ośrodku wypoczynkowym można wypożyczyć kajak i wybrać się na wycieczkę w stronę jeziora Szteklin. W podobnej odległości znajduje się niewielkie, malowniczo schowane w lesie jezioro Piekiełko. Całości dopełniają jeziora Borzechowskie Małe oraz Niedackie. 2km od Borzechowa przepływa rzeka Wda. Jednodniowy spływ to ciekawy pomysł na urozmaicenie pobytu!

LAS

Do Lasu ze Słomianego Domku wychodzi się przez furtkę w płocie. Za nią czeka magiczna bukowa kraina, która kusi spokojnym szumem drzew i śpiewem ptaków. Las kusi spacerem przez cały rok. Wiosną - budzi się do życia, latem - obfituje w jagody, jesienią- zaprasza na grzybobranie , a zimą - kusi nartami biegowymi, które z chęcią pożyczymy. Podobnie zresztą jak rowery. Często odwiedzają nas też leśni mieszkańcy - sarny, lisy, dziki czy jelenie. Jeden kiedyś wskoczył nawet przez płot na nasze podwórko!

DLA DZIECI

Nasi najmłodsi gości na pewno nie będą się nudzić. Przy domku znajduje się plac zabaw z huśtawkami, piaskownicą i tunelem z wierzby energetycznej. Trochę większe dzieci zapraszamy na tyrolkę, a małych sportowców na boisko do  piłki nożnej. W przypadku gdyby pogoda nie dopisała w domku znajdują się 2 pełne kosze zabawek i kilka gier planszowych. Mamy nadzieję, że atrakcją dla waszych pociech będzie również obecność naszych. Albert i Max z chęcią pobawią się w chowanego i nie tylko!

ARBORETUM

Wystarczy 15 minut spacerkiem przez las i znajdziemy się w Arboretum w Wirtach. W tym istniejącym od ponad 130 lat ogrodzie dendrologcznym można podziwiać ponad 500 gatunków i odmian drzew i krzewów i ponad 150 gatunków runa leśnego. Ogród wygląda pięknie o każdej porze roku, ale największe wrażenie z całą pewnością robi jesienią.